Nové zahradní pátio pohodlně využitelné 365 dní v roce

Patio, terasa přiléhající k zámku, ještě více splynulo s anglickým parkem a významně posílilo své plnohodnotné využití přes celý rok. Nově jsme ho nazvali zahradním patiem pro jeho bezprostřední kontakt s přírodou. Gastronomické a další prožitky budou o to bohatší.   

Hosté Chateau Mcely si vychutnávají nový prožitek ze zahradního patia, které je součástí restaurace Piano Nobile. Čiré elegantní zasklení mu dodalo pocit splynutí s přírodou, umocnilo krásný výhled a gurmánský zážitek, ať už se jedná o snídani, oběd, večeři či čajový dýchánek. Nově ho hosté budou moci využívat 365 dnů v roce. V horkých dnech se dá sklo otevřít a v chladných poslouží k udržení tepla, přes zimu ho podpoříme vytápěním. Atmosféru umocnily citrusovníky, palmy, omamná vůně jasmínů, zpívající ptáci, dominantní ručně vyráběný korálkový páv, důmyslně uspořádaná zákoutí s pohodlnými křesílky a sofa. Od září prostor doplní také designový bar a hosté si budou moci před večeří nebo po vychutnat nabídku míchaných nápojů včetně oblíbeného Signature cockatilu s esenciálními oleji.

Zahradní patio je dalším prostorem pro rodinou oslavu či jednání a může být exkluzivně uzavřeno. Je ideálním konferenčním prostorem s bezprostředním kontaktem s přírodou, což pozvedne jednání na vyšší úroveň vědomí. Rovněž svatebčané tento prostor ocení ať už při svatebním obřadu či hostině.

Místo zahradního patia má mnohaletou tradici. Roku 1903 bylo západní křídlo zámku kvůli špatným základům zbouráno a byl zde postaven dřevěný sál pro divadlo a kino. O mnoho let později designér Oto Bláha navrhl lehkou konstrukci zahradního patia, která symetricky zámek vyvážila a přirozeně navázala novodobými zážitky.