Zámecký areál

V pětihektarovém anglickém parku, který zámek obklopuje, si můžete vychutnat odpočinek na lehátkách, ve venkovní vířivce a saunovém domečku nebo se osvěžit v koupacím přírodním jezírku. Pro milovníky tenisu, nohejbalu, volejbalu či basketbalu je v dolní části parku vybudováno moderní sportovní hřiště s kvalitním umělým povrchem. Rakety, míčky a míče jsou k zapůjčení na recepci, stejně tak kroket, pétanque a badminton. Rádi vám k projížďkám po okolí zapůjčíme také  kola.

Pro úlevu od každodenní práce u počítače je možné se uvolnit a zrelaxovat v mcelském stylu při práci v parku. Můžete posekat trávník, nazout gumáky a vyplít záhonky nebo se jen tak usadit na lavičku a čerpat energii z okolní přírody. V případě zájmu o tento zážitek nás kontaktujte na e-mailu FrontOffice@ChateauMcely.com.

Více než šedesát let byl park zanedbáván, avšak s příchodem současných majitelů se proměnil v udržovaný anglický park s rozmanitým množstvím květin, keřů, stromů a především aktivit pro naše hosty.

Vlastní prostor zde má i zámecká kuchyně. Šéfkuchař Honza Štěrba společně se zahradníky pečuje o bylinkové záhonky s několika druhy máty, rajčata, lusky, patisony, lilky, ostružiny a další plodiny.

Objevte více o anglickém parku

Galerie

Výstava soch MgA. Barbory Chládkové

Při procházce zámeckým parkem či přímo při vstupu do Chateau Mcely můžete zhlédnout unikátní umělecká díla – sochy, jejichž autorkou je sochařka MgA. Barbora Chládková. Více informací naleznete na www.socha-sculpture.com.

"Každá socha o mně vypráví, je to kus mého příběhu, a tak postupně ta sousoší tvoří deník mého života. Tvorba mě učí trpělivosti a vytrvalosti a pomáhá mi zahlédnout místa v mém vnitřním světě, kam se dostávám jen těžko. Zhmotňuju tak své myšlenky a proces, které se ve mně odehrávají a kterým často pořádně nerozumím, a sochařina mi tak pomáhá uvidět souvislosti, které mi unikají." 

Výstava soch Lukáše Řezníčka

Od roku 2014 vystavuje svá díla v anglickém parku také mladý talentovaný umělec, Lukáš Řezníček, který zaměřuje svoji tvorbu na práci s kamenem a kovem. Více informací nalezenete na www.socharreznicek.cz.

Veškerá umělecká díla rozmístěná v zámeckém parku je možné zakoupit. V případě vašeho zájmu o koupi soch či sousoší se neváhejte obrátit na naši recepci na e-mail Reception@ChateauMcely.com nebo telefonicky +420 325 600 000.