Lesní terapie

Protistresový seminář s Alešem Miklíkem

Státní svátek, Den české státnosti, středa 28. září 2022, 10 – 13 hodin

Jeden den v lese posílí imunitu na celý měsíc!
Bezplatný kurz je možné čerpat pouze pro prvních 10 ubytovaných zájemců.


„Mohu říci, že je to úžasný způsob, jak se zastavit, zpomalit, znovu procítit přítomný okamžik a sebe, jako by mi bylo znovu šest let. Navíc tímto způsobem můžete získat odpovědi na mnoho svých vnitřních otázek.“

Lesní terapie je výzkumy podložený způsob podpory zdraví a duševní pohody prostřednictvím kontaktu s lesním či jiným přírodním prostředím. Je to způsob, jak využít naše zásadní biologické a historické pouto s přírodou pro léčení nás samotných i vztahu mezi lidmi a přírodou. 

Více o semináři a Aleši Miklíkovi

Jde o tříhodinový hluboký zážitek v přírodě, kde budete vedeni řadou “pozvání” k tomu, abyste probudili své smysly, zpomalili, kultivovali vnímání přítomnosti a svůj vztah k přírodě. Lesní terapie je inspirována japonskou praxí Shinrin-Yoku, v překladu „lesní koupel“, což představuje trávení času v zalesněných oblastech za účelem posílení zdraví, pohody a štěstí. Má řadu zdravotních a duševních benefitů včetně eliminace a prevence stresu, posílení imunitního systému, snížení krevního tlaku, podporuje koncentraci, fantazii a kreativitu.

Aleš Miklík

je certifikovaný průvodce lesní terapií, kterou studoval v Norsku u Association of Nature and Forest Therapy Guides and Programs od nejlepších mentorů podle metodiky kombinující klasické japonské umění Shinrin-Yoku se západním přístupem k ekopsychologii a lesní moudrostí mnoha původních kultur. Je nadšeným praktikantem Wim Hofovy metody a dalších přírodních seberozvojových stylů.

Doporučujeme pohodlné oblečení na tříhodinový pobyt venku v každém počasí. Lesní terapie není fyzicky náročná a zvládne ji každý, včetně seniorů nebo malých dětí.

Kurz se bude konat při minimálním počtu 3 osob.
Pro zájemce bez ubytování je možné se kurzu zúčastnit v ceně 1 500 Kč za osobu.

Chateau Mcely si vyhrazuje právo na změnu programu. Kurz je veden pouze v českém jazyce.


Rezervovat pobyt