Zimní jógový Slet bohyň

Novoroční restart a vědomý záměr

19. - 21. ledna 2024
 

 Co je pro vás skutečně důležité v novém roce? Pod vrstvami každodenních úkolů, myšlenek i tlaků zvenku se odpověď na tuto otázku těžko hledá. Statistiky ukazují, že lidé opouští svá novoroční předsevzetí již na přelomu ledna a února. Než si dáte předsevzetí, pojďte se zastavit a podívat se hlouběji do svého srdce. Zvu vás ke speciálnímu programu, ve kterém vám pomocí metod jógy a mindfulness pomohu na cestě propojení se s tělem a vaší hlubší moudrostí. Laskavou jógovou praxí, speciální zdravou stravou a v klidném inspirativním prostředí zámku odlehčíme mysli a tělu, abychom si lépe vytříbili své priority. V tomto klidnějším rozpoložení vás tento víkend provedu praxí nastavení si skutečného a udržitelného srdečního záměru do nového roku. Inspirací nám tento rok bude mimo jiné i knížka Atlas srdce (Atlas of the Heart) od americké výzkumnice emocí a hodnot Brené Brown. Dopřejte svému tělu i mysli skutečný láskyplný restart.
Vaše Jana Kyriakou


Balíček obsahuje:

  • Dvě noci v pokoji či apartmá dle výběru se snídaní
  • Plnou penzi (2chodové lehké menu s minerální vodou – páteční večeře, sobotní oběd a večeře, nedělní oběd)
  • Celovíkendový program s Janou Kyriakou
  • Vodu ke cvičebním lekcím a ovoce před sobotní  a nedělní ranní lekcí  
  • Možnost využití sauny a vířivky dle aktuální kapacity a po předchozí rezervaci
  • Další drobné pozornosti v pokoji od týmu Chateau Mcely

Prosíme, vyberte si pokoj nebo apartmá dle vašeho přání:

Kategorie pokoje    

    Cena za 2 noci
a za 2 dospělé osoby

Superior pokoj

20 200 Kč

Deluxe pokoj

22 400 Kč

Junior apartmá, apartmá princezny Nely

24 400 Kč

Luxusní apartmá

27 400 Kč

Apartmá Legenda

32 400 Kč

Cena je uvedena za balíček pro 2 osoby při obsazení pokoje dvěma osobami. V případě zájmu o jiné obsazení pokoje vám rádi zašleme nabídku dle vašich požadavků. Chateau Mcely si vyhrazuje právo na změnu programu. K ověření dostupnosti vašeho pokoje nás prosím kontaktujte. Pro potvrzení rezervace si vás dovolíme požádat o 100% nevratnou zálohu. Tuto nabídku nelze kombinovat. 

Více o víkendovém programu a Janě Kyriakou

Jana Kyriakou

Jana o sobě říká, že je věčná studentka těla, mysli a života šmrncnutá hip-hop stylem Beyoncé. Má více než dvacetiletou zkušenost s praxí a výukou vědomé práce s tělem a myslí pro děti, mládež a dospělé. Pomáhá svým klientům, aby se cítili ve svém těle doma, aby se spřátelili se svou myslí a naplnili svůj životní potenciál. Zároveň pobízí lidi se více smát a tančit tak, jako by se nikdo nedíval. Jana pracuje na základě systému Jógové psychologie od Ashley Turner, je certifikovanou lektorkou tance, Hatha jógy, Jin jógy, Pilates, Jógy smíchu, všímavosti/mindfulness a programu EmbodyLoveMovement®, zaměřujícího se na laskavý vztah k tělu, pozitivní “body-image”, sebepřijetí a rozvoj sebeúcty a sebelaskavosti.

Časový harmonogram

Pátek 19. ledna

17:00 – 18:30 hodin
Zahájení programu a jin j
óga

Jin jóga je speciální forma jógy navozující uvolnění těla i mysli. Opírá se o prastarou východní teorii harmonie jin (klid) a jang (aktivita) energie, systém meridiánů dle čínské medicíny a zároveň poznatky o pojivových tkáních dle moderní medicíny. V jinových pozicích na zemi nezapojujeme svaly, pomáhat uvolňovat napětí v těle bude jen gravitace. V pozicích se setrvává několik minut a v jejich výdrži k uvolňování patří i vedená mindfulness meditace. Z důvodu klidového charakteru praxe doporučujeme se tepleji obléknout. 

19:00 hodin
Individuální 2chodová večeře

Sobota 20. ledna 

8:30 – 9:45 hodin
Ranní pilates

Možnost se občerstvit ovocem před lekcí v sále

Pilates je fyzioterapeutická metoda zdravého vědomého pohybu. Zaměřuje se na dobré postavení a fungování celého těla. Praxe zahrnuje vědomé pomalé posilování středu těla a hlubokých stabilizačních svalů kolem páteře, správné protažení a zdravou techniku dýchání. 

9:45 – 10:45 hodin
Snídaně

14:00 – 15:00 hodin
Individuální
lehký 2chodový oběd

16:00 – 17:00 hodin
Mindfulness meditace s Atlasem srdce

Mindfulness je schopnost záměrně zaměřit pozornost na přítomný okamžik a přijmout ho tak, jak se vyvíjí, bez hodnocení, analyzování či očekávání, s otevřeností, zvědavostí a laskavostí. Záměr do budoucnosti lze definovat pouze z místa plného uvědomění si a přijetí toho, jak se vlastně máme v přítomnosti, tady a teď, a sebedotazování na to, co vlastně potřebujeme. K tomu je třeba se zastavit a hlouběji se ponořit do svého nitra.

17:15 – 19:00 hodin
Dance jó
ga a jóga nidra 

Jóga a tanec mají hodně společného, pokud je praktikujeme jako meditaci v pohybu. Vědomý pohyb, který nemá striktní pravidla ani kroky vychází z nás samotných, z naší duše. Naše tělo dokáže vyjádřit naše pocity mnohdy lépe než slova. Můžete tuto lekci brát jako uvolnění od stresu, radostné rozhýbání celého těla nebo jako cestu k sobě a ke svému záměru. Tento večer se necháme vést speciálně připravenou hudbou pro roztančení ženské energie, která má v sobě sílu i něhu, kreativitu, hravost, krásu, bezpodmínečnou lásku a soucítění. Někdy se v životě ztratíme a zapomeneme, že tyto kvality máme. Lekci zakončíme speciální meditací jóga nidrou, která navozuje hluboký vnitřní klid a opět pomáhá spojení s duší, srdcem a intuicí.

19:30 hodin
Individuální
2chodová večeře

Neděle 21. ledna

8:00 – 9:15 hodin
Jemná rann
í jóga
Možnost se občerstvit ovocem před lekcí v sále


Při jemné ranní józe pomalu vědomě rozhýbáme tělo. Jemně se rozdýcháme a nebude chybět ranní pozdrav slunci, kterým rozdmýcháme vnitřní oheň a sebevědomí jít v nové roce za svým záměrem s odhodláním a zároveň s pokorou a laskavostí k sobě i ostatním.

9:15 – 10:30 hodin
Snídaně

Do 11:00 hodin
Check-out

11:30 – 12:30 hodin
Společné
zakončení 
Závěrečné sdílení, reflexe a meditace laskavosti. Není potřeba sportovní nebo jógové oblečení, budeme však sedět na zemi.

13:00 hodin
Individuální 2chodový oběd

Obecné informace

Program bude veden pouze v českém jazyce ve skupince do 13 osob. Součástí každé lekce bude krátká teorie, filozofie a společné sdílení.
Na všechny lekce doporučujeme pohodlné sportovní oblečení a svetr či mikina na relaxační části. Lekce jsou vhodné pro všechny úrovně fyzické výkonnosti a není nutná předešlá zkušenost s jógou. V případě zdravotních potíží či omezení (fyzických či mentálních) kontaktujte lektorku předem a konzultujte s ní vhodnost či úpravu jednotlivých praxí (jana@janakyriakou.com). Doporučujeme také mít zápisník a psací potřeby na reflexe a poznámky v rámci jednotlivých lekcí.

Chateau Mcely si vyhrazuje právo na změnu programu. Podmínka 2 nocí.

Prosíme do restaurace o oblečení smart casual. Děkujeme.

Volný čas doporučujeme využít k hloubkové relaxaci a odpočinku v lázních MCELY BOUQUET SPA s rezervací předem.


Objednat balíček

Milí hosté, pro případné nečekané události, pro vaši jistotu a klid v duši
vám doporučujeme tuto akci pojistit, s čímž vám rádi pomůžeme.
Pokud máte o pojištění zájem, prosím dejte nám vědět.