Pure Air:

Tajemný příběh vzácného oleje dobrého Samaritána


29. dubna 2021
Autor: Martina Koktová


Představujeme vám příběh, který stojí za účinnou aromaterapeutickou směsí čistých esenciálních olejů, Pure Air pro snazší dýchání a čistší vzduch do aromalampy, difuzéru či sauny, k navození výjimečné atmosféry, pocitu klidu a harmonie. Za vzácným olejem Pure Air stojí dávný tajemný, ale stále velmi aktuální příběh oleje dobrého Samaritána (Good Samaritan Oil). Pojďte se s námi ponořit do časů středověku! 

Začalo to temně. V 15. století trápil Evropu černý mor, kterému podlehlo více jak 200 milionů lidí. Mor napáchal ve společnosti obrovské škody. Naše současná, pro nás velmi nemilá pandemie, stála celosvětově doposud 2,76 mil vzácných lidských životů. V roce 1413 byli zajati a obviněni 4 zloději z krádeží v domech, kde lidé umírali na morovou nákazu. Během soudního procesu jim byla nabídnuta milost, výměnou za odhalení tajemství, jak je možné, že se v těchto domech sami morem nenakazili! A jaké že bylo jejich tajemství? Ukázalo se, že tito zloději jsou významní voňavkáři a obchodníci s kořením. Znali tajný recept, který je chránil před všemi nemocemi. Základem této receptury byl olivový olej, obohacený o pětici esenciálních olejů – skořici, hřebíček, citrón, rozmarýn a eukalyptus. Zloději tento olej používali pravidelně k potírání předmětů a dveří domů a aplikovali si ho také na zápěstí a krk. Proto se této speciální směsi často říká Olej zlodějů (Thieves Oil).

Prokazatelné účinky při hubení virů a bakterií

Ne náhodou má náš Pure Air obdobné složení. Obsahuje všechny zmíněné oleje v doporučovaném poměru a slouží tak jako prevence virové nákazy a respiračních onemocnění. Ideální je používat jej především v místech s větší koncentrací lidí. Účinky této směsi se odkazují rovněž na významnou vědeckou studii z roku 1997, která byla provedena na Univerzitě Weber (Utah, Spojené státy). Ta prokázala, že zmíněné esenciální oleje jsou schopny v této kombinaci zahubit až 99,96 % bakterií ve vzduchu. Již po 10 minutách používání této směsi v prostoru se sníží množství různých druhů bakterií v rozmezí 44–99%.

Duchovní rozměr

Významné je také duchovní poselství této směsi. V roce 2016 se zjevila Panna Maria prorokyni z Kostariky, Luz de Maria, a sdělila jí poselství blížícího se nebezpečí pro lidstvo v podobě nakažlivé nemoci. Toto poselství opět zopakovala v roce 2018, krátce před tím, než se v Číně objevil nový typ coronaviru. Apelovala na preventivní používání „Thieves Oil“ k ochraně před nákazou a varovala před celosvětovou pandemií, způsobující hrůzu a strach. Olej zároveň doporučila výstižněji přejmenovat na „Good Samaritan Oil“ s citlivým odkazem na biblický příběh milosrdného, soucitného Samaritána.

Mnoho z jejích dřívějších proroctví bylo nakonec vyplněno. Varovala také například před diktátorskými režimy, morální zkažeností, pádem světové ekonomiky a dalšími věcmi, které souvisí s moderním způsobem života. V dnešní době je toto poselství velmi aktuální. Je dobré jej tedy brát vážně a s respektem přijímat i tento duchovní aspekt.   

Jak nejlépe pročistit vzduch v domácnosti?

Z dlouholeté praxe zkušených aromaterapeutů víme, že zmíněné esenciální oleje působí antibakteriálně, antivirově, a dokáží tak přírodní a voňavou formou vyčistit vzduch a prostředí, ve kterém žijeme. Je tedy velmi vhodné tuto směs používat při zvýšeném výskytu virových či bakteriálních onemocnění a přirozeně tak redukovat množství různých nežádoucích mikroorganismů. Zároveň můžeme tuto směs využít k prevenci a podpoře přirozené imunity. Směs Pure Air velmi doporučujeme v dnešní době pro domácí použití do aromalampy či difuzéru, případně k přímé inhalaci. Je dobré tuto směs zředit v nosném rostlinném oleji (olivovém nebo meruňkovém) a použít přímo na pokožku. Buďte ale opatrní, zejména u citlivé kůže. Vzhledem k výrazné skořici může u citlivějších jedinců dojít k podráždění pokožky. Při přípravě oleje aplikujte 5 dílů nosného oleje a 1 díl esenciálních olejů.  

Esenciální olej
Pure Air

Posilující řebříčkový sprchový olej
10 ml  |  390 Kč

Kolekce esenciálních olejů
Pure Air

Chladivý mátový balzám na nohy
5x10 ml  |  1 790 Kč

Závěrem

Nezapomeňte, že různé mikroorganismy tu s námi jsou od nepaměti a bez nich by nebyl život na Zemi. Neberme je tedy jako úhlavní nepřátele, ale naučme se s nimi žít v symbióze. Budujte si dostatečně silnou imunitu tak, abyste se těmto onemocněním vyhnuli. Příroda nám nabízí spoustu možností, jak se před onemocněními chránit. Věnujte pozornost co nejkvalitnější rostlinné stravě bohaté na živiny a využijte sílu bylin, ať už ve formě bylinných čajů nebo ve velmi koncentrované podobě esenciálních olejů.

Pevné zdraví vám přeje,

Vaše Martina
Terapeutka lázní MCELY BOUQUET

Hurá jaro, je čas vyběhnout!

Hurá jaro, je čas vyběhnout!

Pokud patříte mezi milovníky běhu, ale sychravé zimní počasí není nic pro vás, tak teď přichází ideální čas na zahájení běžecké sezóny. Tady je několik mých tipů a zajímavostí.

Domácí saunovací rituály s Cool Saunou

Domácí saunovací rituály s Cool Saunou

Venku je stále chladno. Pranostiky nás jemně upozorňují, že teplé dny jsou daleko a nám již dochází energie. Je dobré hledat způsoby, jak konec zimy přečkat třeba nyní i jen v bezpečí svého domova. Pokud jste ti šťastlivci, co mají doma saunu, vytvořte si své vlastní lázně. Dopřejte si čas na domácí rituály pro navrácení rovnováhy těla, duše i mysli.

Bezpečná 15. svatební sezóna Chateau Mcely

Bezpečná 15. svatební sezóna Chateau Mcely

Svatby 21. roku 21. století uprostřed lesů a anglického parku. Exkluzivní uzavření Chateau Mcely již od 30 hostů poskytne svatebčanům soukromí, pohodlí a důležité bezpečí nebo svatby do 10 hostů či intimní svatby ve dvou.