O nás - Z knihy Poklad rodiny Mcely, 2016

Všechno začalo v roce 2001, kdy se úspěšná a zároveň docela unavená mladá žena ocitla před oprýskanou budovou, která ji k sobě přitáhla jako magnet. Inéz Cusumano tu zvláštní tajemnou sílu vyslyšela a s odvahou a cílevědomostí se pustila do náročného projektu obnovy. Elán jí dodával manžel Jim a skvělí lidé, kterými se obklopila, jako byli manželé Vlastimil a Eva Plchovi. Všechny poháněla touha vytvořit něco, co udělá ze světa kolem nás o něco lepší místo. Tvůrčí motor se rozjel na plné obrátky a zpustlý zámek se odíval do krásy.

V roce 2006 nastal okamžik, k němuž veškeré úsilí směřovalo. Chateau Mcely odemklo své brány a hostům se otevřel nevšední hotel. Teprve v tu chvíli se ukázalo, jakou moc měla vize Inéz a Jima Cusumanových. Jako by se propojilo to, co k sobě neodmyslitelně patřilo. Každý detail zapadl na své místo a zámek si přitáhl i oddané zaměstnance, kteří o něj a především o jeho hosty s láskou pečují.

Hotel Chateau Mcely vznikl s cílem vytvořit místo, kde si můžete nabrat živou vodu z věčně vyvěrajícího pramene. Hosté se sem přijíždějí osvěžit, napojit se na magické vlny zdejšího kraje a hlavně na vlny své vlastní duše, kterou tak málo posloucháme.

V roce 2010 představila Inéz Cusumano vlastní řadu přírodní kosmetiky pod názvem Mcely Bouquet inspirované místní bylinkářskou tradicí. Zároveň se hosté mohli doslova ponořit do rituálů nově vzniklých lázní Mcely Bouquet Spa. Zámek a jeho okolí naplnila posilující vůně přírodních silic, která dosud jemně kroužila rozptýlená kolem záhonů růží a levandule. Lázně jsou věrným synonymem péče. Ušlechtilé éterické oleje vrací člověka do lůna přírody a do jakéhosi zvláštního poklidného bezčasí, kdy všechno vonělo pravou a nezkalenou vůní. Naši předkové znali léčivou moc bylinek a my se k ní v Chateau Mcely můžeme vrátit.

Když se pak nasytí naše smysly a tělo se uvolní, zpravidla se kromě osvobozující úlevy dostaví ještě jiný pocit: chuť k jídlu, neřkuli hlad. Zdálo by se, že vedle duševní potravy je opravdové jídlo jen skromný přívažek, ale to rozhodně neplatí pro restauraci Piano Nobile. Chateau Mcely přidal do své pokladnice opravdový skvost kulinárního potěšení. V podání šéfkuchaře Honzy Štěrby si zámecká restaurace získala věhlas korunovaný v roce 2014 prvním místem v prestižním Maurerově průvodci Grand Restaurant. Skvělé a nápadité recepty se připravují z místních surovin a prostupuje jimi stejná péče a energie, jakou sálá celé Chateau Mcely.

V roce 2016 Chateau Mcely slavilo deset let od svého otevření. Zámek za tu dobu prokázal blahodárný vliv na nespočet lidí. Vyprávět by o tom mohli mnozí zaměstnanci, kteří se za tu dobu na zámku zamilovali, řekli si ano a teď už se těší z dětí! Hosté se inspirují rodinnou a láskyplnou atmosférou mcelského zámku a prožívají tu důležité okamžiky svého života. Tohle je místo pro malé zázraky všedního dne.

Památné stromy v zahradě shlížejí na to, jak si nevěsty a ženichové vyměňují posvátný slib, po trávníku se prohánějí malé princezny. V laboratoři na dohled z okna zámku vznikají tajemné esence se zázračným účinkem a lázeňské salony se smyslnými názvy Med, Perly a Hedvábí lákají k jejich vyzkoušení. Magnetismus, jehož silám neodolala Inéz Cusumano, působí dál, a hosté se sem za pocitem blaha vracejí z různých koutů světa. Na polštářku, jež symbolicky zdobí logo zámku, už spočinula mnohá unavená hlava. S ranním rozbřeskem pak přicházejí nové nápady, inspirace a porozumění. Svazek devatera svatojánského kvítí nasbíraného v právě rozpuklé síle léta šíří omamnou vůni. Je na vás, jakou květinku si ze svazku vytáhnete, nebo jestli k sobě přivinete celý buket. Bude tu pro vás připravený, aby se podělil o to nejcennější, co má.

Naše poslání

Chceme přinášet mnohem více než jen pohostinnost. Přejeme si obohacovat život našich hostů,
zaměstnanců, investorů, dodavatelů, společnosti a tím i celého světa…

Naše vize

Měníme svět tím, že měníme ten váš.

Naše přání

#chooseloveeveryday

Ocenění

2020 – 5. nejlepší restaurace podle Maurera

Restaurace Piano Nobile získala symbolický Maurerův talíř s 5. příčkou. Pro rok 2020, tak opět patří mezi top 10 nejlepších restaurací v Čechách podle Maurerova výběru
Grand Restaurant.

2020 – Tři zlaté lvy a 7. nejlepší šéfkuchař v zemi

Restaurace Piano Nobile obhájila nejvyšší metu tří lvíčků a zařadila se tak opět mezi
22 nejlepších restaurací v Čechách pro sezónu 2020. Navíc získal Honza Štěrba ocenění jednoho z deseti nejlepších šéfkuchařů tuzemska.

2019 – Trip Advisor Travellers Choice Winner

Ocenění je nejvyšším uznáním a je každoročně udělováno 1 % nejlepších podniků ve vybraných kategoriích na Trip Advisoru.

2019 – Nejlepší restaurace v České republice

oceněná třemi zlatými lvi. Tři zlatí lvi jsou zárukou setkání s vrcholnou podobou umění šéfkuchaře, profesionality personálu, vkusného interiéru a celkově hřejivé atmosféry restaurace.

2018 – Nejlepší 5* hotel v České republice

Hotel Czech Awards 2018

2018 – TOP 25 hotelů, TripAdvisor

Chateau Mcely se umístilo na cestovatelském populárním webu Tripadvisor mezi 25 nejlepšími hotely České republice v několika kategoriích.

2018 – TOP 10 nejlepší restaurace v České republice

podle celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant.

2017 – TOP 25 hotelů, TripAdvisor

Chateau Mcely se umístilo na cestovatelském populárním webu Tripadvisor mezi 25 nejlepšími hotely v České republice ve čtyřech kategoriích.

2017 – 4. nejlepší restaurace v České republice

podle celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant.

2016 – Restaurace Piano Nobile mezi TOP 10 v České republice

podle celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant.

2015 – Síň slávy, TripAdvisor

Chateau Mcely získalo na cestovatelském populárním webu Tripadvisor pět let po sobě certifikát výjimečnosti. Tím se zámek dostal až do síně slávy.

2014 – Nejlepší restaurace v České republice

podle celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant, jediného nezávislého průvodce nejlepšími restauracemi.

2013 – Piano Nobile v TOP 5 Absolutně

dle Maurerova nezávislého průvodce Grand Restaurant 2013.

2012 – Svatební místo roku

v rámci soutěže Svatební místo roku 2012 na základě hlasování odborné poroty.

2012 – Video "Experience the Chateau Mcely"

V rámci 19. ročníku festivalu turistických filmů Tourfilm získalo Chateau Mcely ocenění za video, které můžete shlédnout také na našem youtube.

2012 – Europe's Leading Green Resort

Další prestižní ocenění World Travel Award v kategorii zelených hotelů.

Best Luxury Destination Spa 2012

Zámecké lázně Mcely Spa obdržely cenu v kategorii "Best Luxury Destination Spa".

2012 – Top 100 hotelů v Evropě

podle německého multitematického cestovatelského magazínu Geo Saison, který patří mezi nejvýznamnější německé časopisy zaměřené na cestování.

2012 – Piano Nobile v TOP 10 Absolutně

dle Maurerova nezávislého průvodce Grand Restaurant 2012.

2011 – Europe's Leading Green Resort

V prestižní World Travel Awards 2011 získalo Chateau Mcely první cenu v kategorii Europe's Leading Green Resort.

2011 – Piano Nobile v TOP 10 Absolutně

dle Maurerova nezávislého průvodce Grand Restaurant 2011.

2009 – Green Manager roku

Výkonný ředitel Ing. Vlastimil Plch, který Chateau Mcely řídí od samého počátku, získal od Asociace hotelů a restaurací České republiky ocenění „Green manager roku“ za příkladný přístup hotelového provozu k ekologii.

2009 – Best Experiential Photograph

Small Luxury Hotels of the World ocenilo „Best Experiential Photograph“. Chateau Mcely zvítězilo v mezinárodní konkurenci složené z více než 70 zemí a 480 hotelů sítě SLH.

2008 – World´s Leading Green Hotel

World Travel Awards 2008, „Oskar“ v cestovním ruchu, v kategorii zelených hotelů.

2007 – Zelený hotel

Chateau Mcely se stalo jediným pětihvězdičkovým „zeleným“ a eco chic hotelem v České republice a druhým v celé Evropě s nejvyšší zelenou certifikací Evropské unie.

2006 – Best of Realty

Chateau Mcely získalo nejvyšší ocenění v prestižní soutěži „Best of Realty 2006“ v hotelové kategorii za citlivou rekonstrukci zchátralého zámku.