Tým Chateau Mcely

#chateaumcelydreamteam


S vášní pro věc

Co spojuje tým kolegů zámku, kterých je v současnosti už víc než padesát? Jsou pracovití, uvědomělí, sdílejí hodnoty, které si sami nastavili, a jsou v tom nejlepším slova smyslu posedlí svojí prací. „Musíte věřit sami sobě. Musíte mít talent, schopnosti, píli. A práce vás musí bavit, je třeba mít pro ni vášeň. Když do činnosti vložíte všechnu svou energii, není možné, abyste neuspěli. Zvlášť věnujete-li se navíc něčemu, co přináší lidem užitek,“ říká Inéz Cusumano.

Společné hodnoty si zakládající členové týmu Mcely stanovili hned v prvních hektických dnech po otevření zámku v květnu roku 2006. Jim Cusumano to vnímal jako jednu z priorit, přestože ostatní by tehdy v začínajícím par­nu spíš raději urychleně vyřizovali objednávky a dolaďovali poslední detaily. Čas dal Jimovi za pravdu a dnes i sám ředitel zámku Vlastimil Plch s úsměvem uznává, že Jimův počáteční spiri­tuální nadhled vtiskl týmu Chateau Mcely jeho soudržnost a jedinečnost. Tady se věci oprav­du dělají jinak a pocítí to každý, kdo do zámku vstoupí. Systém fungování na základě trvalých hodnot je klíčový pro přenesení vyššího záměru do každodenní reality. I když je to při zápřahu v hotelovém provozu velmi náročné, všichni se neustále snaží se k těmto hodnotám vracet. Fun­guje to nejen při řešení pracovních, ale i osobních nesnází. A také proto se tým Chateu Mcely chce o tyto hodnoty podělit i s vámi.

9 hodnot rodiny Mcely:

 • Neustále překvapujeme naše hosty.
 • Vážíme si zpětné vazby našich hostů a kolegů.
 • Vzájemně se respektujeme a jsme ohleduplní ve všem, co děláme.
 • Usilujeme o radost v životě našich klientů, kolegů a nás samých.
 • Řešíme problémy dohromady.
 • Jsme učící se organizací.
 • Jsme zaměřeni na 3 P: People, Planet, Profit (lidé, Země, zisk).
 • Pracujeme jako rodina.
 • Tým snů – péči a pozornost dáváme i sobě navzájem.

Každý člen týmu našel v Chateau Mcely jinou vášeň, někdo se nadchl pro vaření, někdo má talent pro komunikaci s klienty, někdo uplatnil cit pro detail. Všichni samozřejmě do jisté míry museli svému zaměstnání něco obětovat, ať už to znamenalo stěhování nebo radikální změnu životního stylu a rytmu. Cennou odměnou je však práce v upřímném kolektivu, který staví na zpětných vazbách a představuje kreativní prostředí pro osobní růst. „Lidé by se měli věnovat tomu, co je baví a činí je šťastnými, protože jedině když budou sami šťastní, mohou přispět k lepšímu světu. Chtěli jsme vytvořit místo, kde budou naši zaměstnanci moci rozvinout svou osobnost, získat sebevědomí a nalézt svoje silné stránky,“ dodává Jim Cusumano. Z usměvavých tváří kolegů je patrné, že se to majitelům podařilo.

Je třeba zdůraznit, že současná podoba zám­ku a jeho atmosféra je dílem všech členů týmu Chateau Mcely, a každému tak patří velký dík za píli, lásku a skvělou práci.

„Někdy mám pocit, že mi zámek byl předurčen dávno předtím, než jsem se narodila. Z nejbližšího okolí zámku pocházejí moji předci a já se sem po letech vracím. Jako dítě jsem milovala hru na provázení po zámku a poslouchala vyprávění dědečka o Mcelích, Bošíně a okolí. Za humny zámku jsem potkala svého manžela a posléze jsem se tu vdávala. Už od otevření zámku v roce 2006 mě baví chodit do práce a nechci se jí vzdát, i když nám přibyly dvě malé děti. Někdy je to fuška, ale stojí za to. Když jsem tady, jsem šťastná a nabíjí mě to energií,“ prozrazuje Eva Plchová, manažerka PR.

Snad nejvýstižněji svůj vztah k Chateau Mcely charakterizovala Karla Malíková, marketingová manažerka, která se na zámku také zamilovala a vdala: „Láska na první pohled!“

Rodinný tým v číslech (2006 – 2016)

 • Páry, které vznikly v rámci týmu: 10
 • Z toho počet svateb mezi členy týmu: 4
 • Páry, co přišly na zámek už jako manželé: 2
 • Narozené děti mezi členy zámeckého týmu: 15
 • Členové týmu, kteří jsou s námi více než 5 let: 18

Nacvičili, zatančili a natočili jsme video, které Vás zvedne ze židlí. Tak si s námi zatančete, odreagujete se a užívejte pohody! Zhlédnout video | Více