Naše unikátní projekty

Téměř každý rok připravuje Inéz Cusumano pro naše milé hosty nějakou novinku.
Nedávno to byla třeba Nebeská královna Mcelská, které předcházel unikátní apartmán v centru Prahy...

Nebeská královna Mcelská

Pro podporu vlastní, svých kolegů i hostů, se Inéz Cusumano, zakladatelka Chateau Mcely, vrací ke kořenům mcelského zámku a nachází v jeho historii představitelku vyšší moci, ke které se obraceli pro útěchu a pomoc již předkové tohoto místa v období velkých nesnází. 

Ve Mcelích má uctívání ženského božství dlouhou tradici. Nepochybně nejvýraznější, detailně zaznamenaná a hluboce prožívaná, byla zjevení Panenky Marie Mcelské třem sirotkům v letech 1849-1850, kdy se Mcely dokonce staly vyhlášeným mariánským poutním místem. Podle starých záznamů se devět let před podobnou událostí v Lourdech zjevovala Panenka Marie třem děvčátkům po dobu devíti měsíců a sdělila jim devět tajemství na malém poli mezi zámkem Mcely a sousedícím kostelem. Údajná zjevení Panny Marie jsou známá jako Mcelský zázrak. Hosté často různými slovy popisují, že na zámku cítí velice zvláštní, silnou až magickou energii, ve které se daří lásce ve všech podobách.

Kosmetika
Mcely Bouquet

Na počátku byla žena a láska... Čistě přírodní kosmetiku v bio kvalitě, založila majitelka Chateau Mcely, Inéz Cusumano, v roce 2010. Od mládí si míchala vlastní oleje a balzámy pro svoji citlivou kůži. Později hledala kosmetiku pro zámecké lázně, kde nechtěla dělat kompromisy.

Cítila, že musí přijít s vlastní značkou, která bude v souladu s příběhem místa a zeleným fungováním zámku. Rozjela se proto do školy parfémů ve francouzském Grasse, věnovala se aromaterapii, objevila místní příběh léčivého Devatera kvítí, které pečovalo o zdraví a krásu již před staletími a začala testovat kosmetiku na své rodině a přátelích. Výsledkem bylo prvních 9 produktů inspirovaných 9 květinami mcelského devatera kvítí. To byla MCELY BOUQUET na úplném počátky, kdy se zrodila s lázněmi MCELY BOUQUET SPA. Byl to tehdy průkopnický koncept, postavený na přírodě, přesvědčení a lásce k bylinkám. Magická 9 je spojená také s mcelským zázrakem. Během památného mariánského vidění roku 1849 sdělila Nebeská královna třem dívkám ve Mcelích 9 tajemství. Z původní devítky se postupně rozrostla široká ručně míchaná řada produktů, k péči o celé tělo, od vlasů po konečky prstů. 

Kosmetické produkty se míchají ručně v zámecké laboratoři v malých sériích pouze z nejčerstvějších a nejčistších, chemicky neupravených ingrediencí. Léčivou podstatou jsou vzácné esenciální oleje, vlastní bylinné extrakty a použití tradičních alchymistických postupů. Kosmetika omlazuje a léčí tělo, uklidňuje mysl a povznáší ducha. 

Prestižní adresy
Mcely Bouquet

Krátce po založení MCELY BOUQUET v roce 2010 se tato čistě přírodní kosmetika a navazující terapie staly součástí luxusního The Spa hotelu Mandarin Oriental Prague. Později následovaly další krásné adresy Zion Spa v Grand Hotelu Kempinski High Tatras na Štrbském plese uprostřed dechberoucí přírody slovenských Vysokých Tater a v Grand Hotelu River park v Bratislavě s nezapomenutelnými výhledy na velkoměsto.

Novinka
Na jaře roku 2022 jsme navázali úzkou spolupráci s dalším světoznámým hotelem, exkluzivním švýcarským resortem The Chedi Andermatt. V tomto vyhledávaném hotelu uprostřed švýcarských Alp je možné nově vyzkoušet tři rituály (Mountain of Love, Mountain of Tranqulity a Mountain of Healing) navržené Inéz Cusumano exkluzivně pro tamější spa. Hosté zde mají jedinečnou příležitost zažít aromaterapeutický zážitek a uvolnit tělo i mysl pomocí vonných bylinných esencí a masážních olejů MCELY BOUQUET vycházející z bylinek Svatojiřského lesa.

Nely princezna ze Chateau Mcely

Princezna Nely je pohádková postava z kouzelně ilustrovaných dětských knih „Nely princezna ze Chateau Mcely“ z roku 2013 a „Princezna Nely a tajemství mátového peříčka“, volné pokračování z roku 2023. Autorkou obou příběhů je spoluzakladatelka zámku, Inéz Cusumano. Příběhy doplňuje rozkošná dárková Nely kolekce, Motýlí kolekce a kolekce Devatero ptáčků.

Na knihy tematicky navazuje stylově zařízené apartmá princezny Nely, princeznovské menu, odpočinek v lázních a také originální kolekce dárkových předmětů. Vrcholným zážitkem pro děti a jejich rodiče je pak každoroční zářijová slavnost Slet princezen. Zamíchejte si Nely čaj, elegantně pojídejte laskominy a přijměte naše pozvání do pohádkového světa.
Přehrát video kolekce Devatero ptáčků

Apartmá Staré Město Praha

V roce 2019 představilo Chateau Mcely nový elegantní apartmán v secesním domě z roku 1913 na Starém Městě v Praze. Byt o rozloze 180 metrů čtverečných umožňuje dokonalé spojení zážitku se stověžatou Prahou. Mcelský nadčasový design Inéz Cusumano a klapot koňských kopyt pod okny na rohu ulice U Staré školy, na dosah Pařížské promenády, předurčuje výjimečný prožitek romantiky ve dvou i radostné chvíle rodiny s dětmi.

Módní doplňky

Kolekci dárkových předmětů ze Chateau Mcely postupně doplňují módní doplňky. 

Objevte trička s motivem Choose Love Every Day, jako připomenutí, že bychom měli lásku volit každý den. Mikinu z kolekce Nebeské královny Mcelské, ručně obšívané hedvábné šátky s květinovými motivy Mcely Bouquet nebo typickým mcelským ptačím vzorem. Vysoce kvalitní materiály a originální motivy obohatí váš šatník.

Keramická kolekce

Pokud jste u nás někdy byli, jistě jste zaznamenali keramiku na každém kroku. Střapce na lustrech, obrovské talíře v Talířovém sále nebo aromalampy a další doplňky Mcely Bouquet. Každý kousek vzniká v malé keramické dílně, kde se vyrábí každý kousek ručně. Ota Bláha, se kterým Inéz Cusumano dotvářela interiéry zámku, v dílně jako dítě trávil hodně času, protože zde pracovala jeho maminka.

"Povím vám příběh o naší keramické kachli. Najdete ji v každé zámecké koupelně. Při rekonstrukci zámku jsme objevili starou kachli s nějakými tajemnými obrázky a písmem. Nepovedlo se nám je rozluštit. Kachle vyburcovala naši fantazii a inspirovala nás s Otou k tomu, abychom si vytvořili vlastní. Možná si příští generace budou také lámat hlavu nad tím, co vlastně vyjadřuje. Takže co to tedy na kachli vidíte? Zámek je obklopený krásným parkem a oborou (Jabkenickou). V nich jsou vzácné stromy, některé několik set let staré, a v oboře běhá 400 daňků. Andělé symbolizují Mcelské zázraky (byly 3, ale o tom někdy jindy), ochrannou ruku a nadpozemskou, povznášející energii, která vládne na zámku. Ryba připomíná jeden ze zázraků: zjevení panenky Marie Mcelské třem sirotkům v roce 1842. Mcely se totiž staly mariánským poutním místem dokonce několik let před Lurdami."   
Vaše Inéz Cusumano