Zámecký areál

Park chová zámek ve své náruči jako vzácný šperk. Je energií zámku, magickým kruhem, který ho obklopuje a chrání. Dnes má 5 hektarů a pyšní se více než 150 let dlouhou historií. 


Mcely Summer Club
Uprostřed zámeckého parku, ukryté mezi zelení a květinovou loukou, najdete místo pro bezstarostný letní odpočinek. Biotopické jezírko obklopené lehátky, prostorné dřevené pohovky, letní bar s Champagne, koktejly a čerstvou zeleninou. Po celé léto o vaše pohodlí pečuje sympatický beach boy či beach girl.  Biotopické jezírko, které se v duchu ekologického cítění Chateau Mcely čistí pouze přírodním způsobem – mechanickou filtrací za pomocí kamínků, štěrků a vodních rostlin. 

Saunový domeček s venkovní vířivkou
K dokonalé očistě těla i mysli poslouží pobyt ve venkovní sauně lehce navazující na tradici ruské banji. Po pořádném prohřátí se hosté můžou i v zimě zchladit v přírodním koupacím jezírku. Součástí saunového domečku je i prostorná romantická vířivka pod širým nebem. 

Fontána splněných přání
Na místě původní zámecké fontány, která byla oblíbeným místem odpočinku aristokratických rodin obývajících zámek, vznikla nová pískovcová fontána podle návrhu Oty Bláhy. Večer je voda nasvícená do fialových odstínů a připomíná proudění pozitivní léčivé energie mezi nebem a zemí v místě konání mcelských zázraků. 

Domeček princezny Julinky
Malého prince Alexandra della Torre e Tasso, zvaného Saša, který se na zámku narodil a vyrůstal za druhé světové války, dnes vystřídala malá Julinka. Rodiče ji milují stejně oddaně a proto pro ni a malé návštěvníky zámku nechali vybudovat dětský domeček doslovně na základech domečku prince Alexandra. 

Dětské hřiště Pod kopretinou
Od dětského domečku princezny Julinky vede skluzavka přímo na dětské hřiště s pískovištěm a houpačkami. Na pískovišti jsou připraveny bábovičky, lopatky a kyblíky a malí stavitelé se mohou pustit třeba do stavby svého vlastního vysněného zámku. 

Ohniště 
Na ohništi si můžete nostalgicky se vzpomínkou na dětství opéci domácí špekáčky, které si nejlépe vychutnáte s čerstvým chlebem, salátem a studeným točeným pivem. A pokud jste zkušení trampové, u plápolajícího ohně si třeba zazpívejte táborové písně. 

Hotel pro brouky
Chateau Mcely nechtělo při obnově parku odvozem dřeva ze starých stromů narušit jeho přirozený ekosystém a tak pro broučky postavilo unikátní hotel s ideálními podmínkami k jejich životu. Přírodovědní nadšenci si mohou na recepci zámku zapůjčit lupu.  

Přírodní stezka zdraví 
Tréninkový program a stezku zdraví pro hosty Chateau Mcely vytvořil zkušený fitness trenér. Stezka zdraví kromě originálních přírodních posilovacích strojů citlivě zasazených do okolní scenérie využívá parkové cestičky se značným výškovým převýšením a schodiště propojující jednotlivé terasy parku. Pro detailní cvičební plán kontaktujte prosím recepci.

Multifunkční sportovní hřiště
Pro milovníky tenisu, nohejbalu, volejbalu nebo basketbalu je v dolní části parku vybudováno moderní sportovní hřiště s kvalitním umělým povrchem. Vezměte s sebou své přátele a zahrajte si třeba malý turnaj. 

Bylinková a květinová zahrádka
Zastavte se v srdci parku – v království zámeckého zahradníka. Přivoňte si k bazalce, meduňce, oreganu či mátě a kytičkám určeným pro dekoraci zámku. Po parku se na devíti svazích rozrůstá kolekce bylin Devatera kvítí, které se využívají v lázních a v zámecké laboratoři při výrobě přírodních kosmetických produktů Mcely Bouquet.  

Medový altán 
Místo původního zámeckého včelína dnes dominuje jižnímu svahu parku elegantní celodřevěná stavbička ve tvaru hexagonálu. Nachází se v ní soukromé terapeutické apartmá Med, jedno ze zámecké lázeňské trojice Med, Perly a Hedvábí, kde se provádí léčivé bylinné terapie inspirované místní tradicí Devatera kvítí.  

Meditační zahrada 
Les času a ticha, kde se světlo láme v tmu, shon v klid a zapomnění ve vzpomínku. Místo, kde se člověk zastavuje ve svém čase.  Lesní „náměstíčko“ je oseto květy, záhony včetně jarního efektu čítajícího zhruba dva tisíce narcisů. Níže je pak malinové políčko. Vše propojují travnaté cestičky. Nedílnou součástí zahrady je dřevěné podium určené k meditaci a cvičení jógy, podél kterého vede přírodní vodní koryto pro uklidňující efekt tekoucí vody. Hlavní dominantou je socha „Matka a dcera ve věčném objetí“ od místního sochaře Michala Járy. Socha oslavuje mateřskou lásku a ženskou energii. Její vytvoření iniciovala majitelka zámku, Inéz Cusumano, jako poděkování svojí mamince. Přímo vyzývá ke spočinutí v mateřské náruči. Hosté si tento mimořádný pocit z objetí mohou sami vyzkoušet v soukromí své osobní návštěvy zahrady. Zajímavostí je, že tato meditační zahrada se objevila v knize Power of Twelve od amerického autora Williama Gladstona, dávno před jejím vybudováním. Byl to také jeden z podnětů k urychlení realizace, která byla zvažována od otevření zámku. Otevřena byla na podzim roku 2015.  

Autor kresby: Alena Holá