Podpora komunity
a filantropie

Charitativní cítění je pro Chateau Mcely důležitou součástí života na zámku.
Přejeme si pomáhat potřebným zejména v nejbližším okolí.

Mcely Bouquet
a BeCharity

Čistě přírodní kosmetika MCELY BOUQUET má za cíl přinášet maximální péči o pleť na fyzické i psychické úrovni, ale s její vůní se šíří i důležitá pomoc. 

Pomáhá také charitativní produkt Esence dobra, voňavý koupelový a sprchový olej. Její existencí Chateau Mcely vyjadřuje velký vděk vůči všem lidem, kteří nezištně pomáhají svým bližním a šíří tak kolem sebe pozitivní vibrace lásky. Kupující přispějí na rehabilitaci handicapovaných dětí prostřednictvím Nadačního fondu Báry Nesvadbové, BeCharity. Dárce tímto vzácným elixírem vyjadřuje velkou vděčnost obdarovanému a oceňuje jeho zlaté srdce. Z každé prodané Esence dobra jde část výtěžku na dobrou věc. Přečtěte si více na našem blogu.

Rovněž olej dobrého Samaritána Good Samaritan Oil je dalším charitativním produktem, jehož část výtěžku putuje na dobročinné účely. Objevte poutavý příběh tohoto oleje na našem blogu.

Od července 2022 vznikla s nadací BeCharity nová forma podpory. Na recepci lze zakoupit malý odznáček, Srdce ze zlata, který dokáže velké věci. Díky jeho koupi podpoříte rehabilitace a nákup zdravotnických pomůcek pro děti s handicapem. Předem všem děkujeme.

Nebeská královna Mcelská

Zisk z kolekce Nebeské královny Mcelské, jejíž autorkou je Inéz Cusumano, je určen na charitativní činnosti v průběhu celého roku. Přečtete si více o tomto příběhu na našem blogu.  

Obec Mcely a blízké okolí

Jsme ve velmi těsném a přátelském vztahu s obcí Mcely a sousedními obcemi. Pravidelně pořádáme příjemná adventní setkání na zámku Mcely. Každý rok organizujeme a financujeme adventní charitativní koncert ve zdejším kostele sv. Václava, pro děti z mcelské školky návštěvu Mikuláše a čerta v zámeckých sálech či návštěvu parku a dětského hřiště s občerstvením. 

Podporujeme finančně i jinak obec a její rozmanité projekty, opravy, místní akce či publikace. 

Sází se aleje nových ovocných stromů kolem Mcel, tak jak tomu bylo za doby Thurn Taxisů. Těchto stromů se snažíme vysázet každý rok  mezi  60 až 80 kusy.

Jsme jedni z donátorů nedalekého komunitního projektu Bošínská cesta.

Dětský domov v Nymburce

Jen pár kilometrů od zámku se nachází naše okresní město Nymburk a v něm velmi hezky vedený dětský domov, se kterým jsme v úzkém kontaktu již téměř od svého otevření v roce 2006.  Řadu let zde zajišťujeme pravidelnou výuku angličtiny. Vnímáme jako velmi důležité dětem ukázat, jak cenná je znalost jazyků a obecně vzdělání do jejich života a budoucího zaměstnání. Podporujeme domov různými dary v průběhu roku a také organizujeme setkání na Chateau Mcely. Představujeme dětem etiketu stolování a motivujeme je i pro práci v oboru přes setkání s naším týmem i možností brigády či studijní praxe. Díky naší letité aktivitě v Nadaci AHR jsme pomohli domovu získat řadu příspěvků například na chráněné bydlení.

Konkrétní pomoc dětem a rodinám

Pomáháme konkrétním rodinám, jejichž děti či maminky neměly tolik štěstí a potýkají se s nepřízní osudu nejčastěji v našem nejbližším okolí. V průběhu celého roku pomáháme dárkovými certifikáty či dary do aukcí nebo finančními dary na konkrétní účely. Každý rok přispíváme částí výtěžku z populární slavnosti Slet princezen na podporu handicapovaných z nymburského Centra pro všechny a spolupracujeme také s nymburským Respondeem.

Místní senioři

Jsme nápomocni místnímu domu seniorů z Rožďalovic. Senioři si oblíbili náš masážní olej z dílny MCELY BOUQUET, který jim ulevuje na fyzické i psychické úrovni. Pomáháme různými dary a setkáním na Chateau Mcely pro pohyblivé klienty domova. Potěšíme také příležitostně, po dohodě s našimi svatebčany, květinovou výzdobou z proběhlé svatby či dobrotami z naší kuchyně.

Vaše příspěvky nadaci AHR ČR

Děkujeme i vám všem milí hosté, kteří jste ochotni poskytnout malý příspěvek při platbě vašeho zážitku na Chateau Mcely, který odvádíme Nadaci Asociace hotelů a restaurací. Ta vybrané peníze přiděluje tam, kde je to tolik potřebné. I takto jsme společně s vámi pomohli přinést již několikrát tyto peníze zpět do našeho blízkého okolí, do nymburského dětského domova, kde peníze pomohly například s vybavením startovacího bydlení pro děti, které dovršily plnoletosti a musí opustit dětský domov a postavit se na vlastní nohy.