Podpora komunity a filantropie

Charitativní cítění je pro Chateau Mcely důležitou součástí života na zámku,
která má za cíl pomoci potřebným zejména v nejbližším okolí.


Řadu let zámek zajišťuje výuku angličtiny v dětském domově v Nymburce. Vybírá si k finanční pomoci konkrétní rodiny, jejichž děti či maminky neměly tolik štěstí a potýkají se s nepřízní osudu. Každý rok přispívá částí výtěžku ze slavnosti Slet princezen na podporu handicapovaných z blízkého Centra pro všechny. Je nápomocen místním seniorům či podporuje obec a mcelské děti.

Pomáhá i kosmetika MCELY BOUQUET, z jejíž výtěžku se vysadily lípy přímo v obci přes 150 nových stromů podél silnic v dosahu několika kilometrů od zámku Mcely. Pomáhá i Esence dobra, voňavý koupelový a sprchový olej. Její existencí Chateau Mcely vyjadřuje velký vděk vůči všem lidem, kteří nezištně pomáhají svým bližním a šíří tak kolem sebe pozitivní vibrace lásky. Kupující přispějí na rehabilitaci handicapovaných dětí prostřednictvím Nadačního fondu Báry Nesvadbové, BeCharity. Dárce tímto vzácným elixírem vyjadřuje velkou vděčnost obdarovanému a oceňuje jeho zlaté srdce. Z každé prodané Esence dobra půjde část výtěžku na dobrou věc.

Zárodek kolekce Nebeské královny Mcelské, jejíž autorkou je Inéz Cusumano, má také neziskový charakter.  Zisk z této kolekce věnujeme projektům na posílení hlasu žen tam, kde ho nemají.