18 let a 18 mcelských
příběhů lásky

15. května 2024
Autor: Eva Plchová, Jana Slavíčková a tým Chateau Mcely | Foto: Jakub Kulda


Jen díky Vám a Vaší přízni v květnu slavíme 18 let od otevření zámecké brány prvním hostům. Děkujeme Vám za Vaši přízeň z celého srdce. Jsme vděční, že zámek již tolik let píše příběhy lásky hostů i kolegů pod logem zámku na polštářku, symbolizující pohodlí a naši laskavou péči, v královské fialové barvě. Tato elegantní barva je spojená s královskými rodinami a aristokracií. I naši předchůdci z rodu Thurn-Taxisů ji měli v oblibě. Fialová si získala svou popularitu a prestiž díky historickému i biblickému významu, ale také kvůli obtížné a nákladné výrobě. Prostupuje naším zámkem od závěsů v sálech až po šalvějovou fialovou stuhu linoucí se celým parkem. Přijeďte s námi prožít i Vy svůj příběh lásky nebo jeho pokračování. Bude nám ctí, Vám s Vaším jedinečným zážitkem pomoci. Snad Vás potěší příběhy z našeho týmu, které jsme s Vámi chtěli posdílet.


Manželé Inéz a James Cusumano

zakladatelé Chateau Mcely

Když zámek Inéz kupuje, píše se rok 2001.  
„Park byl zarostlý tak, že k rozeznání nebyla ani dubová alej a plevel se dotýkal ze všech stran zámecké budovy. Ale to jsem snad ani nevnímala. Cítila jsem pouze podmanivou energii místa, která mě nadobro okouzlila. Pomohla mi najít způsob, jak zámek získat a v následujících letech překonávat všechny překážky.“
Přečíst celý příběh


Manželé Eva a Vlastimil Plchovi

spoluzakladatelé Chateau Mcely

K projektu přistoupili v roce 2005. Vlastimil řídí  od počátku celý zámek a Eva marketing. 
„Zámek jsme si sice nemohli přes probíhající rekonstrukci prohlédnout zblízka, ale i z takové dálky, přes zarostlý anglický park, jsme cítili, že se za branou chystá něco unikátního, u čeho bychom chtěli být. Oba dodnes cítíme, že sem, i díky svým rodinným kořenům, patříme a že nám zámek a Polabí bylo předurčeno.“
Přečíst celý příběh


Petra Horáková

Deputy Managing Director, na Chateau Mcely od roku 2008

Od malička bylo mou vášní cestování, milovala jsem nádraží, letiště a hotely. Po ročním studiu v USA jsem si vyzkoušela práci delegátky v Řecku a nakonec nastoupila do malého 3* hotelu v Praze. Odsud vedl mou cestu přes hotelovou síť Accor do jednoho z nejlepších 5* hotelů v ČR, kde působím dodnes. Nevím, zda to byla jen shoda náhod nebo vesmír vyslyšel má tajná přání, ale pár měsíců před státnicemi se mi kolega zmínil o Chateau Mcely. Ještě ten samý den jsem si pečlivě prostudovala internetové stránky, kde jsem zjistila, že hledají novou posilu do týmu a okamžitě odeslala svůj životopis. Během pár dnů jsem měla schůzku s ředitelem hotelu, o týden později i s panem majitelem a měsíc před státnicemi jsem již byla součástí mcelské rodiny a stala se ze mě Sales a Event manažerka. Práce v hotelu je časově náročná a není tak pro každého. Já i mí kolegové pracujeme nejvíce, když ostatní mají „volno" a relaxují, tj. o víkendech, svátcích či prázdninách. Je to práce, kterou musí člověk dělat především srdcem, aby ji mohl dělat naplno. Příjemnou odměnou mi je milé hodnocení od klientů, což je dobrá motivace. Když jsem otěhotněla, byla jsem přesvědčená, že se po mateřské dovolené budu rozhlížet po jiném uplatnění, které by se dalo lépe kombinovat s mateřstvím. Zejména z časových důvodů. Naštěstí k tomu nedošlo, protože díky skvělému time managementu a flexibilitě, kterou mi zámek umožňuje, mohu stále dělat práci, ve které se cítím šťastná.

„Úsměvy na tvářích personálu, opečovávání a kouzelné prostředí je balzámem na duši.“
- napsali naši hosté -

Honza Štěrba

Šéfkuchař restaurace Piano Nobile, na Chateau Mcely od roku 2006

Do Mcel jsem přišel z Poděbrad, kde jsem sice měl k dispozici špičkové vybavení v novém hotelu, ale postrádal jsem potřebnou inspiraci a tu mi tady poskytli. Vždy jsem snil o tom, že budu kuchařem nebo zahradníkem a ve Mcelích mám v podstatě oboje, protože v parku máme malou zahrádku, kde si pěstujeme vlastní bylinky a další plodiny, které využíváme v zámecké kuchyni. Baví mě vymýšlet neustále nové recepty z lokálních surovin a vybírat dodavatele z nedalekého okolí. Jsem rád, že můžu pracovat na místě, které je mi blízké nejen tím, že pocházím z Nymburka, ale také svým konceptem. V současné době žijeme s rodinou na Loučeni. I já patřím k těm šťastlivcům, kteří na zámku potkali svou drahou polovičku a se svou ženou Petrou, která je součástí týmu, s mateřskou přestávkou, už od roku 2008, vychováváme dvě krásné děti. S majiteli i vedením zámku se shodneme v tom, kam má naše restaurace směřovat a já jsem rád, že se nám to daří realizovat. Hostům u nás chutná a celou návštěvu restaurace vnímají jako opravdový zážitek. 

Jakub Moták

zástupce šéfkuchaře, na Chateau Mcely od roku 2015

Poprvé jsem na zámek přišel v květnu 2015. Přijel jsem jako výpomoc na velkou svatbu, kdy mi volali kluci z kuchyně a tak nějak už jsem tady zůstal. Zaujal mě přístup vedení a majitelů, a to je i důvod proč tady stále jsem. Stala se tady z toho moje druhá rodina a rodinu jsem si tady i našel. S manželkou jsme se seznámili na zámku a rozšířili jsme tak řady mnoha kolegů před námi. Lásce se tu prostě daří. 

Lukáš Krátký

Director of Sales, na Chateau Mcely od roku 2006

V době, kdy jsem studoval na poděbradské hotelové škole hledal zámek brigádníky mezi studenty. Já jsem byl jeden z těch, kteří tam na zkoušku šli a oboustranně přeskočila jakási pomyslná jiskra a domluvili jsme se na pravidelné výpomoci. Už tehdy jsem cítil, že tohle místo je něčím výjimečné a celý projekt je svým způsobem unikátní. Spojil jsem s ním od té doby většinu své praxe i seminární prace včetně tématu ekologie, která mě hodně zajímá. Z brigádníka na restauraci jsem se postupně propracoval, i přes zkušenosti z jiných hotelů, na stabilního člena týmu. Z gastronomie jsem se chtěl posunout i do jiné sféry a rozšířit si obzory i v oblasti marketingu, práce s klientem apod., ale pořád jsem se do Mcel na restauraci rád vracel. V době, kdy jsme se s manželkou rozhodli, že se vrátíme z Prahy zpět do Středních Čech, přišla nabídka na pozici obchodního ředitele. Vše si krásně sedlo a já jsem ji přijal. Dny jsou občas náročné, práce není jednoduchá, ale každý den a každá zkušenost mě posouvá vpřed. Jsem na místě, které mám rád, je již roky blízké mému srdci.  Navíc je nedaleko mého bydliště, to vše jsou důvody, které mě tu drží. 

Eliška Plchová

Event Coordinator, neteř Evy a Vlasty Plchových, na Chateau Mcely od roku 2013

Desátého srpna 2023 tomu bylo přesně 10 let, co jsem na zámek přišla jinak než jako host. S očima vyděšené srnky a sklopenou hlavou jsem se snažila rychle se učit a pokazit toho co nejméně. Nebyla to lehká cesta, zvlášť když si s sebou nosíte příjmení stejné jako pan ředitel, díky kterému jsem příležitost pracovat na zámku takto brzy i dostala. Od leštění skleniček a práci v restauraci jsem se přesunula k upravování závojů nevěstám a pomáhání jim plnit jejich sny o princeznách. Získala jsem spoustu zkušeností, které bych nikdy v knížkách nevyčetla, krásné vzpomínky, a hlavně potkala mnoho skvělých lidí, kdy každý z nich v mém životě něco zanechal a u některých z nich si moc přeji, aby nikdy neodešli.

Zdena Balíková

Guest Relations Manager, na Chateau Mcely od roku 2020

Na Chateau Mcely jsem přišla v době Covidu. V mém předchozím působišti v Praze bohužel přišla řada výpovědí a já tak řešila co dál. Věděla jsem, že chci zůstat v hotelovém prostředí. Mám ráda kontakt s lidmi a nedovedla jsem si představit jinou práci. Narazila jsem na Chateau Mcely, které mě velmi zaujalo a tak jsem sem zkusila poslat životopis. Absolvovala jsem pohovor a po znovuotevření zámku jsem nastoupila na pozici recepční. Jsem tu už čtyři roky, aktuálně vedu tým recepce a práce mě pořád baví. Je tu příjemná rodinná atmosféra a osobní přístup, což vnímám jako obrovský benefit menšího hotelu. 

Veronika Puldová

Spa Manager, na Chateau Mcely od roku 2017

Od chvíle, kdy jsem poprvé vešla do zámku, jsem věděla, že buď zůstanu tady nebo odjedu do Austrálie. Jiná možnost nebyla. I přesto, že jsem na pohovory chodila s pomlácených obličejem po předchozím pádu na běžkách, mě k mému překvapení přijali. Chateau Mcely mi zásadním způsobem ovlivnilo život, potkala jsem tady svoji nejlepší kamarádku na celý život a jsem tu již 7 let.

Jana Zámečníková

Laboratory Supervisor, na Chateau Mcely od roku 2015

V roce 2015 na mě při hledání nového místa vykoukla nabídka pozice Event Coordinatora. Slovo dalo slovo a já se stala členkou mcelského týmu. Svatby a eventy byly mou součástí krásné čtyři roky, které vystřídala mateřská „pauza“. Když se blížil můj návrat zpět do práce, oslovil mě pan ředitel, jestli bych neměla zájem zapojit se do procesu výroby naší přírodní kosmetické linie MCELY BOUQUET. Tak jsem tu a jsem za to moc ráda😊.

„Oáza míru, slušnosti, úcty, pokory a lásky.“
- napsali naši hosté -

Jiří Libora

Operation & Development Manager, na Chateau Mcely od roku 2008

Po pár letech, které jsem strávil v Zátiší Group a také v zahraničí, jsem s kamarádem jel na lyže do Špindlerova Mlýna. Při zpáteční cestě do Prahy se mě zeptal, zda nechci sjet z dálnice a vidět místo, kde nově pracuje. Řekl jsem mu, že určitě, pokud nevadí ty oteplovačky, co mám na sobě. Prý ne… a najednou jsme byli uprostřed zámku. Provedl mě celým objektem a já postupně poznával jednoho svého bývalého kolegu za druhým včetně pana ředitele Vlastíka. Ten mě oslovil, ptal se, co dělám a jestli prý nemám v sobotu volno. Na zámku plánovali firemní akci a potřebovali brigádníky. Souhlasil jsem, přijel a už jsem tu 16 let.

Jakub Kulda

Marketing Manager, na Chateau Mcely od roku 2019

Spolupracovat s hotelem, který si roky drží pověst jednoho z nejlepších, co můžete v Česku zažít, jsem si přál v podstatě od střední školy, kde o Chateau Mcely hovořili jako o špičce mezi hotely. Jméno jsem tou dobou znal z filmu 10 pravidel jak sbalit holku. Jděte si za svými sny, protože i mně se to povedlo. Zcela upřímně si myslím, že bych v tuzemsku nenašel lepší místo, které by mě hned po škole formovalo lépe. Rád vždy říkám, že jsem do Mcel přijel na večeři a už neodjel. To ráno před 4 lety, po návštěvě zámku, na mě čekala zpráva s pozváním na schůzku. Stálo v ní, že do Mcel hledají někoho, kdo jim pomůže s obsahem na sociální sítě. Vždy, když si na to vzpomenu, mám stejnou radost i dnes. Shodou okolností se ze spolupráce na pár dnů v měsíci stala práce na plný úvazek. Obrovská odvaha na obou stranách se, zdá se, vyplatila. Co mě hned od začátku fascinovalo, byla příjemná atmosféra nejen z pohledu hosta, ale i uvnitř týmu. Dodnes nevím jak, ale funguje to u nás ve zvláštní symbióze. Tak jsem tu kromě práce, potkal i opravdové přátele. Celkově jsou pro mě Mcely už v mých pětadvaceti letech malý-velký life goal.

„Místo, které Vás přenese za hranice všedních dní.“
- napsali naši hosté -

Renata Rejčová

Vedoucí pokojská, na Chateau Mcely od roku 2009

Do Mcel mě přivedla náhoda. Jsem původem z Mostu, ale pravidelně jsme jezdili na chalupu v nedalekých Krchlebech. Když jsem jednou byla s přáteli na cyklo výletě a rozbilo se mi kolo, spravil mi ho neznámý mladý muž, s kterým žiju dodnes. Po přestěhování jsem sháněla práci a nejdříve nastoupila do Mladé Boleslavi. Věděla jsem, že to úplně není zaměstnání pro mě, ale přesto jsem nějakou dobu vydržela. Postupem času jsem si přála práci, kam bych nemusela dojíždět a narazila jsem na Chateau Mcely, kde hledali brigádnice na housekeeping. Po půl roce mě přijali na plný úvazek. Dnes pracuji jako shift leader na housekeepingu a i když je to práce náročná, občas chce člověk utéct a prochází si těžkými chvílemi, vždy dojdu k tomu, že mám kolem sebe skvělé lidi, ke kterým mám blízko a jsem tu ráda.

Michaela Mokrá

Houskeeping Manager, manželka Davida, na Chateau Mcely od roku 2010

Po ukončení letní sezony v Řecku v roce 2010, kde jsem pracovala jako delegátka, jsem hledala práci na přechodnou dobu, než se budu vracet zpět. Moje mamka mi tehdy řekla o tom, že je po rekonstrukci nově otevřený mcelský zámek. Moje babička pocházela z Loučeně a často nám o obou zámcích vyprávěla. Již z dětství jsem tedy znala příběhy o tom, jak mladí Thurn-Taxisové jezdili lesem na koních do Mcel za herečkami a baletkami. Shodou okolností na mě vyskočil na internetu inzerát na volnou pozici, tak jsem to zkusila a nastoupila na pozici recepční. Po dvou letech, kdy už bylo jasné, že se k původní profesi nevrátím, protože jsem na zámku potkala budoucího manžela Davida, který je nyní ředitelem operativy, mi byla nabídnuta pozice vedoucí recepce. V roce 2013 jsme se vzali a zároveň jsem odešla na mateřskou dovolenou a na zámek jsem se vrátila v roce 2020 na současnou pozici, se kterou jsem neměla ani nejmenší zkušenost. Zajímavostí je určitě to, že mám jako jediná na zámku trojjazyčný tým, což je často velká výzva.

David Mokrý

Director of Operations, manžel Míši, na Chateau Mcely od roku 2010

Na Chateau Mcely jsem se dostal díky nabídce od Jirky Libory a Vlasty Plcha, se kterými jsem dříve pracoval v pražské restauraci. Rozhodl jsem se přerušit svou více než pětiletou zkušenost na Disney Cruise Lines v USA a nastoupit na zámek jako vedoucí směny v restauraci. Vedl jsem tým velmi talentovaných lidí, ve kterém byli mimo jiné třeba Eliška Plchová nebo Lukáš Krátký a užíval si práci v restauraci, která v té době získala řadu ocenění. Osud mi do cesty také přivedl mou ženu, která tehdy pracovala na recepci a se kterou dnes máme dvě krásné dcery. Po nějaké době jsem se rozhodl přijmout zajímavou nabídku francouzské restaurace v Praze a vést tým 30 lidí. Importoval jsem tehdy vína z Francie a zdokonaloval se v umění vín. V roce 2017 jsem se ale do Mcel opět vrátil a jako F&B manažer jsem měl na starosti celou restauraci. Nyní zastávám pozici ředitele operativy a mám zodpovědnost nad vedením provozu napříč hotelem. Pracuji v úžasném kolektivu. Máme sice generační rozdíly, ale spojuje nás neutuchající chuť něco zlepšovat a snaha udržet profesní kvalitu týmu, ale i jejich lidskost.

Jana Slavíčková

Back Office Coordinator, na Chateau Mcely od roku 2014

Moje první setkání se Chateau Mcely proběhlo již několik let před tím, než jsem sem skutečně nastoupila. Hledala jsem tehdy brigádu během studií a místo recepční se jevilo jako ideální příležitost. Tehdy jsem si to nakonec ještě rozmyslela a zvolila jinou variantu. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a Mcely my byly evidentně souzeny. V roce 2014, kdy jsem byla na mateřské dovolené mi mamka říkala, že na nějaké akci potkala pana ředitele Plcha, který se zmínil, že hledají opět výpomoc na recepci. Druhou šanci už jsem neodmítla a do Mcel nastoupila. O dva roky později jsem přijala nabídku na práci na plný úvazek a přesunula se na místo Event koordinátora, kde jsem se našla. I přes velkou časovou zátěž mě tato práce naplňovala, bavila a dělala jsem ji s nadšením. Měla jsem kolem sebe samé skvělé lidi a podporu, a to je obrovský benefit. V roce 2020 jsem jako Event Manager nastoupila na druhou mateřskou dovolenou a v roce 2023 se opět za mcelskou bránu vrátila. Zámek mi vyšel vstříc s částečným úvazkem a já jsem nyní součástí marketingu. I když možností, co po mateřské dovolené dělat, bylo více, Chateau Mcely je prostě moje srdeční záležitost a nešlo jít jinam.

„Místo s duší a pevným místem v srdcích hostů.“
- napsali naši hosté -

Děkujeme Vám všem, našim milým hostům a čtenářům zámeckého blogu.
tým Chateau Mcely

Inéz Cusumano pro Elle o MCELY BOUQUET

Inéz Cusumano pro Elle o MCELY BOUQUET

Rádi bychom se s vámi podělili o velmi zajímavý text, který zakladatelka Chateau Mcely a čistě přírodní kosmetické kolekce MCELY BOUQUET, Inéz Cusumano, otevřeně napsala pro časopis ELLE, a který se stal zdrojem některých publikovaných článků i podkladem pro loňský podcast o aromaterapii, který si můžete v závěru poslechnout. Přejeme vám pěkné čtení a mnoho inspirace při péči o svoji zdravou pleť.

Brzké jaro v zámeckém parku

Brzké jaro v zámeckém parku

Co se skrývá pod kurzem vůní?

Co se skrývá pod kurzem vůní?

Jednou z našich posledních novinek je 60minutový kurz vůní, který doplnil stávající kurzy míchání čistě přírodní kosmetiky a přírodního parfému.